Odrop

Fototoksiški eteriniai aliejai

Šio straipsnio tema apie fototoksiškus eterinius aliejus. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad šie eteriniai aliejai didina odos jautrumą saulės šviesai, ko pasekoje galite labai stipriai nudegti odą, net iki sunkiai gyjančių žaizdų. O tokios nudegusios žaizdos gyja daug ilgiau, nei paprastai nudegus saulėje. Vasara nerekomenduojama naudoti tokių eterinių aliejų iš vis, geriau juos keisti kitais, kurie nedidina odos jautrumo saulei. Svarbu prisiminti, kad karštuoju metų laiku nenaudoti šių eterinių aliejų voniose, odos priežiūros priemonėse, masažui, bei kvėpinimosi priemonėse, juo labiau netepti neatskiestais eteriniais aliejais odos. Jautrumas saulei trunka 24 val. ir daugiau. Visada skaitykite įspėjimus ant buteliukų etikečių ir būtinai atkreipkite dėmesį į tai, kokiu būdų išgautas eterinis aliejus, kurį ruošiatės naudoti. Nes šalto spaudimo citrusai yra stipriai fotosensibilizuojantys, o citrusai išgauti garų distiliavimo būdu – nėra.
Kaip juos naudoti saugiai: tinka inhaliacijos, bei garinimas difuzoriuose.
Jeigu vis tik reikia jais patepti odą, tuomet tai darykite labai stipriai atskiedę. Proporcijos: 4 lašai į 30 ml. augalinio aliejaus.

Pakaitiniai eteriniai aliejai:
🍊Bergamotė be bergaptenų (Citrus bergamania) bergapten-free
🍊Laimas (Citrus aurantofolia) išgautas garų distiliavimo būdu.
🍋Citrina (Citrus limon) išgautas garų distiliavimo būdu.
🍊Greipfrutas (Citrus paradisi) išgautas garų distiliavimo būdu.
🍊Karčiavaisis citrinmedis žiedų (nerolis) (Citrus x aurantium).
🍊Saldusis arba raudonasis apelsinas (Citrus sinensis).
🍊Karčiavaisis citrinmedis lapų (petitgrain) (Citrus x aurantium).
🍊Kvapusis citrinmedis (Citrus junos).
🍊Japoninis laurenis (Litsea cubeba).

Naudojant eterinius aliejus, kurie yra fototoksiški, nerekomenduojama degintis saulėje, taip pat soliariumuose, bei naudoti įdegį skatinančias priemones.

Paveikslėlyje pateikiame fototoksiškų eterinių aliejų sąrašą. Išsisaugokite telefone ar kompiuteryje, kad visada tūrėtumėte su savimi.

Būkite atidūs ir eteriniais aliejai naudokitės saugiai.

Rašyti komentarą

logo