Odrop

Uostymui (inhaliacijos)

Dar vienas labai naudingas eterinių aliejų panaudojimo būdas yra uostymas arba inhaliacijos. Pastarasis naudojamas jau daug šimtmečių kvėpavimo takų negalavimams, tokiems kaip peršalimas, sinusitas, gerklės skausmas, kosulys ir pan. O uostymas apsiriboja tiesiog eterinio aliejaus uostymu iš delnų arba tiesiai iš buteliuko.

Labai atsargiai inhaliacijomis tūrėtų naudotis žmonės sergantys astma, šienlige ar kitomis alerginėmis ligomis. Jie tūrėtų naudoti itin mažą kiekį gryno eterinio aliejaus ir  pradėti inhaliacijas nuo labai trumpo laiko. Pvz. 1 lašą eterinio aliejaus inhaliuoti tik 30 sekundžių. Jeigu tai nesukėlė kažkokios neigiamo poveikio, po kelių valandų inhaliacijos laiką galima palaipsniui ilginti iki 1 minutės ir taip iki  maksimaliai 3 minučių.

Kaip atlikti inhaliacija: Į beveik verdantį vandenį įlašinami 2-3 lašai gryno eterinio aliejaus, tada pasilenkiama virš indo ir su rankšluosčiu apgaubiama galva kartu su indu ir vandeniu, kad garai eitų tiesiai į Jūsų veidą. Taip garais kvėpuojama maždaug 5-10 minučių. Jei nešiojate akinius arba kontaktinius lęšius – nusiimkite. Šios procedūros dar vienas pliusas, kad karšti garai atveria odos poras, o tam tikri eteriniai aliejai (arbatmedis, citrina) jas valo. Tai kartu ir kvėpavimo takams ir odai naudinga procedūra. Inhaliacijas daryti 2-3 kartus per dieną. O esant reikalui ir dažniau 5-6 kartus. Visada atidžiai prižiūrėkite vaikus, kad netyčia nenusiplikytu karštu vandeniu.

Jeigu esate kažkur mieste ir negalite pasidaryti inhaliacijos galite pasinaudoti uostymu tiesiai iš buteliuko. Tiesiog atsukite mėgstamo eterinio aliejaus buteliuką ir kelis kartus giliai įkvėpkite. Pajausite, kaip kvapas smelkiasi į Jus, kaip užplūsta malonumo banga, kaip pakyla nuotaika arba praskaidrėja mintys. Galite 1 lašą eterinio aliejaus patrinti tarp delnų ir kelis kartus (neliečiant veido) giliai įkvėpti arba pasinaudoti medvilnine nosinaite, nuo kurios galite taip pat uostyti mėgstamus eterinius aliejus.

Pasitaiko, kad žmonės būna ir labai išradingi. Pvz. garindami namie eterinius aliejus naudojant difuzorius, kartais uosto šaltus difuzoriaus garus, taip pasidarydami šalto garo, mini inhaliacijas. Tai tikrai nepakenks.

Vaikams nuo 2 metų įkvėpimui galima naudoti medvilnines nosinaites ar skiauteles. Užtenka 1-2 lašų. Jeigu reikia palengvinti vaiko kvėpavimą naktį, tam galite naudoti pagalvę, pvz. užlašinkite eterinio aliejaus ant apatinės pagalvės kampo, kad nesiektų akių. Kai, kurie eteriniai aliejai palieka dėmes, tad naudokite tokius užvalkalus, kurių nebūtų gaila. Arba užlašinkite ant vatos diskelio eterinio aliejaus ir jį įkiškite po pagalvės užvalkalu, kad nesiektų akių. Taip pat galite 1 lašą eterinio aliejaus užlašinti ant vaiko pižamos vidinėje krūtinės arba apykaklės pusėje ir prieš užvelkant palaukite kol nudžius. Taip pat galite pasinaudoti mėgstamu minkštu žaislu, marliuku ir pan.

Toliau surašysime eterinius aliejus ir nuo ko jie galėtų pagelbėti:

Sinusitas: spindulinis eukaliptas, levanda, pipirmėtė, pušis, čiobrelis (ct.linalolio), arbatmedis., ravensara, penkiagyslė mirtenė (niaouli), rozmarinas, taurioji didramunė. Rekomenduojama juos naudoti pakaitomis ir daryti dažnas inhaliacijas 5-6 karta per dieną.

Kataras: levanda, pipirmėtė, rozmarinas, spindulinis eukaliptas, čiobrelis (ct.linalolio), arbatmedis, ravensara, penkiagyslė mirtenė (niaouli), kvapusis kanaris (elemi), smilkalinė bovejija (frankincense), šie aliejai pravalo kvėpavimo takus ir slopina uždegimo procesą. Taip pat tinka ramunėlių eterinis aliejus.

Peršalimas: čiobrelis (ct.linalolio), spindulinis eukaliptas, arbatmedis, rozmarinas, pipirmėtė, levanda, penkiagyslė mirtenė (niaouli), ravensara – naikina virusus ir pravalo užsikimšusius nosies kanalus.

Gerklės skausmas: benzoine stiraka, levanda, čiobrelis (ct. linalolio), arbatmedis, smulkioji mirtenė (cajaput), taurioji didramunė, ravensara, spindulinis eukaliptas.

Kosulys: čiobrelis (ct.linalolio), benzoine stiraka, spindulinis eukaliptas, bosvelija (frankincensas), levanda, mairūnas, santalas, ravensara, penkiagyslė mirtenė (niaouli). Tuo metu miegą gerinantys: nerolis, levanda.

Gripas: spindulinis eukaliptas, levanda, ravensara, arbatmedis, penkiagyslė mirtenė (niaouli), šie eteriniai aliejai naikina virusą ir stimuliuoja imuninę sistemą. Rekomenduoja inhaliacijas daryti 3 kartus per dieną.

Laringitas: levanda, benzoine stiraka, čiobrelis (ct.linalolio), santalas – garai su šiais aliejais palengvina kvėpavimą ir sušvelnina uždegimą. Ravensara, spindulinis eukaliptas, penkiagyslė mirtenė (niaouli), maloniųjų pelargonijų.

Tonzilitas: levanda, čiobrelis (ct.linalolio), arbatmedis, citrina, taurioji didramunė.

Kokliušas – čiobrelis (ct.linalolio), visžalis kiparisas, ravensara, levanda, spindulinis eukaliptas.

Šienligė – citrina, malonioji pelargonija, taurioji didramunė, spindulinis eukaliptas, rozmarinas, levanda, nerolis, saldžiųjų mandarinų, tikrųjų mandarinų, greipfrutų.

Užsupimas – imbieras, pipirmėtė, spindulinis eukaliptas, rozmarinas, blakinė kalendra, kardamonas.

https://www.odrop.lt/produkto-kategorija/eteriniai-aliejai/

Būkit sveiki!

Su meile ODROP

Rašyti komentarą

logo