Odrop

Apsiplovimui

Papasakosim apie eterinių aliejų panaudojimą intymiai higienai, kitaip tariant apsiplovimams. Šiuo būdu galima sau padėti esant intymios vietos infekcijoms, tokioms kaip pienligė, uždegimai, nemalonus perštėjimas, hemarojus, šlapimo takų infekcijos (cistitas), plyšimas ar kirpimas gimdymo metu ir panašios nemalonios bėdos.

Svarbiausia nepamiršti, kad eteriniai aliejai yra labai koncentruotos medžiagos ir juos naudoti galima tik ypač gerai atsirinkus (galimų naudoti sąrašas labai trumpas) ir ypač gerai atskiestus. Geriausias pasirinkimas gėlių vandenys, nes jie yra žymiai švelnesni. Nepamirškite, kad tarpvietės audiniai yra labai jautrūs ir būtina būti labai atsargiems. Naudoti tik išoriškai, jokio naudojimo į vidų.

Galima naudoti: tikroji levandą (lot. Lavandula angustifolia), arbatmedį (lot. Melaleuca alternifolia), visžalį kiparisą (lot. Cupressus sempervirens), penkiagyslių mirtenių (niaouli) (lot. Melaleuca quinquenervia), levandų vanduo (lot. Lavandula angustifolia), tauriųjų didramunių (lot. Anthemis nobilis|)/chamaemelum nobile)- ramunėlių nenaudoti pirmuosius 3 nėštumo mėnesius, smilkalinė bosvelija (lot. Boswellia carterii), spindulinis eukaliptas (lot. Eucalyptus radiata), tikrasis miramedis (lot. Commiphora myrrha). Sąrašą pateikiame su lotyniškais pavadinimai, kas labai svarbu identifikuojant augalus. Tai svarbu, kad būtumėte tikri ką naudojate. 

Apsiplovimui skirto vandens gamyba: 1 arb. šaukštelis degtinės, į jį įlašiname 2 lašus eterinio aliejaus ir bendrą degtinės, bei aliejaus mišinį sumaišome su 1 litru šiltu (kūno temperatūros) virintu vandeniu. Viską gerai suplakti ir naudoti apsiplaunant sėdimose vonelėse arba bide. 

Levandų vandenį naudoti galima kur kas paprasčiau, tiesiog kelis kartus per dieną intymiąją vietą apipurkškite išoriškai. Tinka ir vaikams.

Dar vienas būdas yra negili sėdimoji vonelė: 1 arb. šaukštelis sodos, 1 arb. šaukštelis druskos ir 1-2 lašai eterinio aliejaus. Viską gerai išmaišykite ir pasėdėkite 5 minutes. Procedūrą kartoti kelis kartus per dieną.

Svarbu: nesant reikalui nedaryti to per dažnai, nes tai gali sutrikdyti natūralų tarpvietės sekrecijos procesą.

Kas, nuo ko:

Plyšimas, kirpimas gimdymo metu: levandų vanduo, tikroji levanda, taurioji didramunė.

Pienligė: arbatmedis, tikroji levanda, tikrasis miramedis

Hemarojus: visžalis kiparisas, smilkalinė bosvelija – 1 arb.šaukštelis specialaus hemarojui skirto tepalo + 1 lašas eterinio aliejaus ir tepkite. Galima tepti ir atskiedus su augaliniu aliejumi: 1 arb. šaukštelis augalinio aliejaus + 1 lašas eterinio aliejaus.

Perštėjimas, niežėjimas, uždegimas: penkiagyslė mirtenė (niaouli), arbatmedis, tikroji levanda, levandų vanduo, taurioji didramunė, spindulinis eukaliptas.

Šlapimo takų infekcijos (cistitas): arbatmedis, tikroji levanda, spindulinis eukaliptas, taurioji didramunė. 

Keletas receptų ir patarimų:

2 arbatiniai šaukšteliai augalinio aliejaus (migdolų, simondsijų ir pan.) + 1 lašas tikrųjų miramedžių + 1 lašas tikrųjų levandų. Galima tepti išorinius lytinius organus.

Higieninį įklotą apšlakstykite šiuo mišiniu: 2 arbatiniai šaukšteliai augalinio aliejaus + 1 lašas arbatmedžio eterinio aliejaus. Mažina niežėjimą.

1 arbatinis šaukštelis sodos + 1 arbatinis šaukštelis druskos + 1 lašas spindulinio eukalipto + 1 lašas tauriosios didramunės. Išmaišyti viską negilioje vonelėje ir pasėdėti 5 min. Procedūrą kartoti kelis kartus per dieną.

Rašyti komentarą

logo