DUK

Dažniausiai užduodami klausimai

01. Ar visi jūsų produktai ekologiški?

Visi mūsų parduodami produktai yra ekologiški, turintys sertifikatus arba organiški, natūraliai užaugę gamtoje.

02. Kaip galima atsiskaityti už prekes?

Mūsų produktus galima įsigyti el.parduotuvėje www.odrop.lt arba galima atvykti į pas mus Vilniuje, adresu žemaitijos g. 11, dirbame Pr.- Pn. nuo 10 val iki 17 val.

03. Kaip skiesti eterinius aliejus?

Eterinius aliejus visada rekomenduojama skiesti augaliniais aliejais. Ypač atsakingai ir atsargiai naudoti vaikams.
Vaikams iki 3 mėnesių aromaterapija nerekomenduojama, o iki 2 metų taikoma keletas išimčių.
Kūdikiams ir vaikams nuo 3 mėnesių iki 2 metų geriausias pasirinkimas yra eterinių aliejų vandenys. Išimtis taikoma šiems eteriniams aliejams: levanda, arbatmedis, ramūnėlės ir mandarinas. Juos galima saikingai garinti namuose, kelis lašus praskiesti darant voneles, masažą ar gryna levanda, arbatmedžiu užtepti įkandimo, nubrozdinimo, sumušimo vietas, ramūnėlės tinka malšinti dantų dygimo skausmus bei pilvuko dieglius. Rekomenduojama skiesti iki 0,25%. Tai yra 1 lašas eterinio aliejaus (ramūnėlės, levanda, arbatmedis) į 4 arbartinius šaukštelius augalinio aliejaus.
Vaikams nuo 2 iki 6 metų, rekomenduojama skiesti tokia pat 0,25% proporcija, tai yra 1 lašas eterinio aliejaus į 4 arbatinius šaukštelius augalinio aliejaus (bazę). Tačiau galimų eterinių aliejų ratas tokio amžiaus vaikams prasiplečia.
Vaikams nuo 6 metų, taip pat nėščioms moterims, vyresnio amžiaus ir jautrią odą turintiems, rekomenduojama skiesti iki 1% . Tai yra 1 lašas eterinio aliejaus į 1 arbatinį šaukštelį augalinio aliejaus.
Suaugusiems rekomenduojama 2 – 3%. Tai yra 2 – 3 lašai eterinio aliejaus į arbatinį šaukštelį augalinio aliejaus.
Esant trumpalaikiam sveikatos sutrikimui, pvz. staigiam skausmui numalšinti, rekomenduojama skiesti nuo 3 iki 10%. Tai yra 2 – 20 lašų eterinio aliejaus į arbatinį šaukštelį augalinio aliejaus.
Jūsų patogumui galime pasiūlyti bazinių aliejų mišinį su kuriuo galite drąsiai skiesti visus aliejus. Prieš pradėdami naudoti bet kokį eterinį aliejų, visada padarykite odos jautrumo testą. Ir nepamirškite, kad mažiau yra geriau.

04. Kuo skiriasi hidrolatai ir eterinių aliejų vanduo?

Savo savybėmis iš esmės jie yra labai panašūs produktai, tačiau skiriasi jų išgavimo būdai, be to eterinių aliejų vanduo yra aromatingesnis. Mūsų parduodami eterinių aliejų vanduo gaminamas naudojant kalnų šaltinio vandenį ir tik ekologiškus eterinius aliejus.

05. Kaip galima panaudoti eterinius aliejus?

Eterinių aliejų panaudojimas yra labai platus. Juos galima garinti įv.tipo garintuvuose, naudoti masažams, įtrinimams, inhaliacijoms, vonioms, praturtinti kosmetikos gaminius, naudoti kaip kvepalus, dezinfekuoti namus, atgaivinti skalbinius ir pan.

06. Ką daryti jei sudirgo oda? Ar pateko į akis? Ko nedaryti?

Jei panaudojus eterinį aliejų pradėjote jausti nemalonų dilgčiojimą, oda paraudo, sudirgo ir pradėjo niežėti, neplaukite sudirgintos vietos vandeniu. Tai labai svarbu. Eteriniai aliejai yra tirpūs tik riebaluose, todėl sudirgusią vietą tepkite tik augaliniu aliejumi. Tam tinka mūsų siūlomas bazinių aliejų mišinys arba kiti augaliniai aliejai tokie, kaip kokosų, alyvuogių, migdolų, saulėgrąžų ir pan. Reikia saugotis, kad et.aliejai niekuomet nepatektų į akis, net ir skiesti, tačiau jeigu taip atsitiktų, akis praplaukite grynu augaliniu aliejumi ir jei ilgesnį laiką nepraeina perštėjimas, kreipkitės į gydytoją. Ko nedaryti? Sudirgus odai ar aliejui patekus į akis niekada nenaudokite vandens.

07. Ką reikia žinoti apie aliejus kurie sustiprina odos jautrumą šviesai?

Yra eterinių aliejų, kurie didina odos jautrumą ultravioletiniams spinduliams (t.y. saulės šviesa, soliariumai ir kt. įdegio priemonės). Šių aliejų naudojimas ir ilgas buvimas saulėje gali turėti neigiamą poveikį, tai yra odos nudegimas arba alerginė reakcija. Padidėjusio odos jautrumo šviesai poveikis išlieka iki 2 parų, todėl patartina vengti tokių aliejų karštomis, saulėtomis dienomis arba jeigu reikia panaudoti, tuomet alieju būtina skiesti su augaliniais aliejais. Aliejai didinantys odos jautrumą šviesai: apelsinų, karčiavaisių apelsinų, bergamočių, citrinų, žaliųjų citrinų, šventagaršvių, kuminų.

logo