DUK

Dažniausiai užduodami klausimai

01. Ar visi jūsų produktai ekologiški?

Visi mūsų parduodami produktai yra ekologiški, turintys sertifikatus arba organiški, natūraliai užaugę gamtoje.

02. Kaip galima atsiskaityti už prekes?

Mūsų produktus galima įsigyti el.parduotuvėje www.odrop.lt arba atvykti į parduotuvę Vilniuje, adresu žemaitijos g. 11. Darbo laikas: Pr.- Pn. nuo 10 val iki 17 val.

03. Kaip skiesti eterinius aliejus?

Eterinius aliejus visada rekomenduojama skiesti su augaliniais aliejais. Ypač atsakingai ir atsargiai naudoti vaikams.
Kūdikiams iki 3 mėnesių aromaterapija iš vis nerekomenduojama, o iki 2 metų taikoma keletas išimčių.
Kūdikiams ir vaikams nuo 3 mėnesių iki 2 metų geriausias pasirinkimas yra gėlių vandenys - hidrolatai. Tačiau išimtis taikoma šiems eteriniams aliejams: tikroji levanda, arbatmedis, ramūnėlės ir mandarinas. Juos galima saikingai garinti namuose, kelis lašus sumaišyti su jūros druska darant aromatines voneles ir tinkamai atskiesti darant masažą. Grynu levandų ir arbatmedžių eteriniu aliejumi galima užtepti vabzdžių įkandimo vietose, nusibrozdinus odą, taip pat tepti sumušimo vietas. Ramūnėlės tinka malšinti dantų dygimo skausmus ir pilvuko dieglius. Rekomenduojama skiesti iki 0,25%. Tai yra 1 lašas eterinio aliejaus (ramūnėlės, levanda, arbatmedis) į 4 arbartinius šaukštelius augalinio aliejaus.
Vaikams nuo 2 iki 6 metų, rekomenduojama skiesti tokia pat 0,25% proporcija, tai yra 1 lašas eterinio aliejaus į 4 arbatinius šaukštelius augalinio aliejaus. Tačiau galimų eterinių aliejų ratas tokio amžiaus vaikams prasiplečia.
Vaikams nuo 6 metų, taip pat nėščioms moterims, vyresnio amžiaus ir jautrią odą turintiems, rekomenduojama skiesti iki 1% . Tai yra 1 lašas eterinio aliejaus į 1 arbatinį šaukštelį augalinio aliejaus.
Suaugusiems rekomenduojama 2 – 3%. Tai yra 2 – 3 lašai eterinio aliejaus į arbatinį šaukštelį augalinio aliejaus.
Esant trumpalaikiam sveikatos sutrikimui, pvz. staigiam skausmui numalšinti, rekomenduojama skiesti nuo 3 iki 10%. Tai yra 2 – 20 lašų eterinio aliejaus į arbatinį šaukštelį augalinio aliejaus.
Prieš pradėdami naudoti bet kokį eterinį aliejų, visada padarykite odos jautrumo testą (patepkite riešą grynu et.aliejumi ir palaukite 24 val.). Ir nepamirškite, kad mažiau yra geriau.

04. kas yra odos jautrumo testas ir kaip jį pasidaryti?

Prieš pradedant naudoti ant odos, bet kokį naują, gryną eterinį aliejų pirmiausia reikėtų pasidaryti odos jautrumo testą. Tai yra 1 lašą gryno eterinio aliejaus užlašinti ant vidinės riešo pusės ir palaukti 24 val. Jeigu nebuvo jokios reakcijos (raudonio, niežulio, išbėrimo, nemalonaus perštėjimo ir pan.) vadinasi, galite naudoti šį aliejų ant odos. Bet visada laikykitės skiedimo rekomendacijų, ypač vaikams, jautresnę odą turintiems, senjorams, nėščioms ir žindančioms moterims.
O jeigu vis tik atsitiko taip, kad oda sureagavo, nepanikuokite. SVARBIAUSIA, neplaukite vandeniu tos vietos, nes tik labiau paskleisite eterinį aliejų ant odos (atminkite, jis vandenyje netirpsta). Tokiu atveju, sudirgusią odą patepkite bet kuriuo augaliniu aliejumi, kurį tik turite namuose. Tinka saldžiųjų migdolų, kokosų, saulėgrąžų, alyvuogių ir pan. Užtepus, jau po kelių akimirkų tūrėtumėte pajausti palengvėjimą.

05. Kaip galima panaudoti eterinius aliejus?

Eterinių aliejų panaudojimas yra labai platus. Juos galima garinti įvairaus tipo garintuvuose, naudoti masažams, įtrinimams, inhaliacijoms, vonioms, praturtinti kosmetikos gaminius, naudoti kaip kvepalus, dezinfekuoti namus, atgaivinti skalbinius ir pan.

06. Ko niekada nedaryti?

Jei panaudojus eterinį aliejų pradėjote jausti nemalonų dilgčiojimą, oda paraudo, sudirgo ir pradėjo niežėti, SVARBU, tik neplaukite sudirgintos vietos vandeniu. Eteriniai aliejai yra tirpūs tik riebaluose, todėl sudirgusią vietą tepkite tik augaliniu aliejumi. Tam tinka visi šalto spaudimo, nerafinuoti augaliniai aliejai tokie, kaip jojobų, migdolų, kokosų, alyvuogių, saulėgrąžų ir pan.
Reikia saugotis, kad eteriniai aliejai niekuomet nepatektų į akis, net ir skiesti, jei taip atsitiko ir ilgesnį laiką nepraeina perštėjimas, būtinai kreipkitės į gydytojus.
Taip pat niekada grynų eterinių aliejų nelašinkite į ausis ir netepkite nosies glevinės.
Saugokite nuo vaikų! Neduokite žaisti, net ir su pasibaigusiais eterinių aliejų buteliukais.

07. Ką reikia žinoti apie aliejus kurie sustiprina odos jautrumą saulės šviesai?

Yra eterinių aliejų, kurie didina odos jautrumą ultravioletiniams spinduliams (t.y. saulės šviesa, soliariumai ir kt. įdegio priemonės). Šių aliejų naudojimas ir ilgas buvimas saulėje gali turėti neigiamą poveikį, tai yra stiprus odos nudegimas, alerginė reakcija arba pigmentinės dėmės visam likusiam gyvenimui. Padidėjusio odos jautrumo šviesai poveikis išlieka net iki 2 parų (48 val.), todėl patartina vengti tokių aliejų saulėtomis dienomis arba jeigu reikia panaudoti, tuomet alieju būtina labai stipriai atskiesti su augaliniu aliejumi.
Aliejai didinantys odos jautrumą šviesai: karčiavaisis citrinmedis (šalto spaudimo), bergamotė, citrina (šalto spaudimo), žalioji citrina (šalto spaudimo), šventagaršvė, kuminas, figų lapų absoliutas, citrininė aloyzija, actekinis serentis (eterinis aliejus arba absoliutas), žalioji rūta, mandarinų lapų, greipfrutas (šalto spaudimo).
Citrusai išgauti garų distiliavimo būdų - nedidina odos jautrumo saulei, taip pat bergamotė be bergaptenų (bergapten free).

logo