Odrop

Eteriniai aliejai buityje

Šį įrašą skiriam buičiai, nes ji mus supa kiekvieną dieną ir ją drąsiai galime papildyti eteriniais aliejais. Mūsų ir mūsų šeimos aplinka taps sveikesnė, malonesnė ir teigiamai veiks mus pačius.

Grindų plovimas ir paviršių valymas: įlašinkite kelis lašus eterinio aliejaus į grindims plauti skirtą vandenį ir išplaukite namus. Keliais lašais levandų eterinio aliejaus suvilgyta šluoste išvalykite spintų lentynas. Dar galite į namams valyti skirtus natūralius valiklius įlašinti eterinio aliejaus. Bakterijas ir virusus naikina – arbatmedis, penkiagyslė mirtenė, eukaliptas, gvazdikėlis, bergamotė, ravensara, kadagys, cinamonas, levanda, čiobrelis, mairūnas, japoninis laurenis, rozmarinas. O visi citrusiniai eteriniai aliejai, ne tik naikina bakterijas, bet ir pašalina nemalonius kvapus, atgaivina orą ir tuo pačiu kelia nuotaiką.

Skalbiniams: galite lašą eterinio aliejaus įlašinti į skalbimo būgną plaunant rūbus arba į drabužių džiovyklę. Atgaivins skalbinius ir apsaugos nuo kandžių. Geriausia, jei naudotumėte kuo natūralesnį skalbiklį, be kvapiųjų medžiagų. Tinka levandos, tikjoji citrinžolė, japonins laurenis, pelargonija.

Spintoms ir patalynės dėžėms: tai dar vienas būdas atsikratyti kandžių, kurie labai noriai ypač vasarą įsmunka į mūsų spintas ir gadina mūsų drabužius. Tam, kad to išvengti galima tiesiog į spintą įdėti medvilninę nosinaitę ir ant jos užlašinti 4 – 5 lašus levandų eterinio aliejaus. Dar galima nusipirkti specialų gipsinį akmenėlį į kurį puikiai geriasi eteriniai aliejai ir padėti patalynės dėžėje arba spintoje. Kvapas išsilaikys ilgesnį laiką ir bet kada galėsite jį papildyti.

Namų gaiviklis: namus galime gaivinti dėl įvairių priežasčių, epidemijų metu, norint sustabdyti infekcijos plitimą, vabzdžius atbaidyti, kvėpinti kambarius, tualetuose pakeisti įprastus kenksmingus aerozolinius pulverizatorius. Gamyba tokia: kelis lašus pasirinkto eterinio aliejaus sumaišykite su trupučiu alkoholio ir įpilkite vandens. Viską gerai suplakite ir purkškite. Geriausia naudoti stiklinę arba keramikinę tarą.

Epidemijų metu rekomenduojama gaminti su eukaliptų, rozmarinų, kadagių, arbatmedžių, mairūnų, penkiagyslių mirtenių, levandų, japoninių laurenių, citrinų eteriniais aliejais.

Namams arba tualetams kvėpinti – tiks bet kuris, jums patinkantis eterinis aliejus.

Vabzdžiams atbaidyti – bergamočių, levandų, tikrųjų citrinžolių, kvapiųjų citrinžolių, citrinų, melisų, verbenų, eukaliptų, pelargonijų, pipirmėčių, japoninio laurenio eteriniai aliejai.

Deguto, prakaito ir riebalų dėmės: jeigu drabužius išsitepėte degutu, paprastai jau jų nebe išvalysite, nes jos netirpios vandenyje, todėl tokias dėmes padės pašalinti eukaliptų eterinis aliejus. Jis taip pat šalina riebalų ir prakaito dėmes, vatos gabalėlį suvilgykite eukaliptų eteriniu aliejumi ir pridėkite prie dėmės, kai dėmės neliks, išskalbkite.

Nemalonus batų kvapas: dažnai dėl kojų prakaitavimo arba nekokybiškos avalynės susiduriame su nemaloniu batų kvapu. Tai išspręsti gali padėti tikroji citrinžolė ir japoninis laurenis. Galite po lašą įlašinti į abu batus, dezinfekuos ir panaikins kvapą. Arba jeigu norite galite pasigaminti purškalą su alkoholiu, vandeniu ir eteriniu aliejumi. Jį supilti į stiklinę tarą  ir su savimi nešiotis. Alkoholis gerai garuoja, tai pripurkštuose batuose drėgmė labai greit išgaruos ir nesudarys palankios terpės veistis bakterijoms.

Nemalonus šaldytuvo kvapas: įdėkite vatos gabalėlį, ar nosinaitę su keliais citrinų, levandų ar mandarinų eterinio aliejaus lašais ir padėkite šaldytuve.

Nemalonus šiukšlių dėžės kvapas: išplaukite šiukšlių kibirą ir į jį įdėkite vatos gabalėlį suvilgyta su tikųjų citrinžolių, citrinos arba arbatmedžių ir apelsinų eteriniais aliejais.

 

Nuorodos į buityje dažniausiai naudojamus eterinius aliejus:

Apelsinas

Arbatmedis

Japoninis laurenis

Mairūnas

Kvapioji citrinžolė

Penkiagyslė mirtenė

Rožinė pelargonija

Eukaliptas

Tirkoji citrinžolė

CInamonas

Citrina

Aukštikalnių levanda

Rozmarinas

Pipirmetė

Rašyti komentarą

logo