Odrop

Eteriniai aliejai Jūsų plaukams

Visos mes moterys norime tūrėti sveikus, žvilgančius plaukus, bet labai dažnai susiduriame su įvairiomis problemomis, tokiomis, kaip plaukų slinkimas, pleiskanos, norime, kad jie augtų greičiau ir pan. Plaukų pagrindinė sudedamoji dalis yra baltymas, vadinamas keratinu. Tai nėra gyva medžiaga ir aromaterapija mažai kuo gali pakeisti jų būklę. Tačiau gera žinia ta, kad eterinių aliejų pagalba mes galime pagerinti galvos odos būklę, kuri ir įtakoja plaukų ypatybes. Taigi plaukus mes galime sustiptinti, pridedant kelis lašus (1-3 lašai) eterinio aliejaus tiesiai į delną su švelniu šampūnu ir gerai išmasažuojant galvos odą, kelias minutes palaikant ir išplaunant arba išplautus plaukus perskalaujant vandeniu su keliais aliejaus lašais. Galima pasigaminti aliejaus ir alkoholio mišinį, kuris veikia kondicionuojamai ir juo netgi galima atsikratyti nepageidaujamų parazitų (utėlių, blusų):

Taigi 30 lašų eterinio rozmarinų aliejaus ir 100 ml. stiprios degtinės. Šiuo mišiniu įtrinti galvos odą, palaikyti ir išplauti švelniu šampūnu.

Žinoma dar vienas būdas puoselėti plaukus yra kaukės. Į maitinamąjį bazinį aliejų tarkim alyvuogių aliejus su simondsijų ar saldžiųjų migdolų aliejumi (50 ml), įpilti maždaug 3 procentus (arba 30 lašų) eterinio aliejaus ir įmasažuoti jį į galvos odą, apvynioti plėvele ir rankšluosčiu, kokiai valandai ar dviems ir tada išplauti. Plėvele siūlau apvynioti plaukus ne šiaip sau, kad neišteptumėte rankšluosčio, o todėl, kad šiluma padeda aliejui geriau įsiskverbti į plaukus. Taip plaukus palepinkite 1 – 2 kartus per savaitę. Labai svarbu švelnus plaukų šampūnas, nes stiprūs šampūnai panaikiną natūralų odos riebalų sluoksnį, kuris yra naudingas ir padengia plauką natūraliu riebalu dėl kurio jis atrodo švelnus ir glotnus. O be šio sluoksnio, plaukai praranda blizgesį, ima sluoksniuotis ir atrodo negyvi.

Paprasta atsiminti proporcijas:

100 ml. šampūno + 30 lašų rozmarino eterinio aliejaus = 1%

Taiga 250 ml. talpos šampūnas + 76 lašai eterinio aliejaus = 1% ( visam buteliui)

Keliais lašais grynu eteriniu aliejumi galima patepti ką tik išplautus plaukus, ypač plaukų galiukus. Po kurio laiko plaukai taps stiprūs ir žvilgantys, be to skaniai kvepės.

Taip pat plaukų priežiūrai labai tinka ir eterinių aliejų vandenys. Tiesiog išplautus, švarius plaukus nupurkškite gėlių vandeniu ir jei turite galimybe nedžiovinkite džiovintuvu. Gėlių vanduo drėkina, stiprina plaukus, bei galvos odą.

Levandų eterinių aliejų vanduo

Taigi toliau išvardinsiu eterinius aliejus tinkančius plaukų priežiūrai:

Rozmarinas – stiprina ir skatina sveikų plaukų augimą, ypač tinkamas tamsiems. Mažina plaukų slinkimą.

Kvapusis rozmarinas (Rosemary)

Ramunėlės – tinka šviesiaplaukėms, norinčioms auksinio atspalvio, bet reikia nepamiršti, kad ramunėlės šiek tiek sausina, tai jeigu Jūsų plaukai ir taip išsausėję, pirmiausia juos pamaitinkite simondsijų aliejumis. Pasidarykite kaukę. Ramunėlės taip pat stiprina ir skatina plaukų augimą. Tinka riebiems plaukams.

Levanda, arbatmedis (arba jų mišinys atskiestas iki 3%) – sėkmingai gydo sausas pleiskanas. O levanda tuo pačiu skatina ir plaukų augimą.

Aukštikalnių levanda (Lavandula angustifolia)

Arbatmedis (Tea Tree)

Bosvelija (frankinčensas) – plaukų augimui ir stiprinimui.

Kvapioji kananga (ylang ylang) – tonizuoja galvos odą, stiprina ir suteikia plaukams žvilgesio.

Kvapioji kananga (Ylang Ylang )

Bergamotė, santalas – tinka riebioms pleiskanoms gydyti.

Pelargonija – tonizuoja ir regeneruoja galvos odą, mažina uždegimus.

Rožinė pelargonija (Rose Geranium)

Atlantinis kedras – tonizuoja epitelį ir odos cirkuliaciją. Tačiau nerokomenduojama vaikams ir nėščioms moterims.

Atlantinis kedras (Cedarwood)

Nepamirškite, kad bendra plaukų ir galvos odos būklė priklauso ir nuo mūsų bendros sveikatos būklės, bei mitybos. Tad mylėkite save, lepinkite ir būkite gražios (-ūs).

Su meile ODROP

Rašyti komentarą

logo