Odrop

Eteriniai aliejai pirtyje

Atėjo laikas pratęsti mūsų pradėtą pažintį su eterinių aliejų panaudojimo būdais. Taigi šiame straipsnyje norime papasakoti apie eterinių aliejų panaudojimą pirtyje.

Eteriniai aliejai pirtyje ne tik pakvėpins orą, jį išvalys, maloniai mus nuteiks, nuramins, bet ir bus naudingi mūsų sveikatai. Dažniausiai dauguma į pirtį patraukia šaltuoju metu laiku, kai siaučia ligos ir žvarbus oras lauke, tačiau užkietėjusiems pirtininkams metų laikas nesvarbus. Taigi svarbiausia pirtyje eterinius aliejus naudoti saikingai ir teisingai. Visada pagalvokite ar eisite vienas į pirtį ir kokio efekto tikitės iš aliejų. Jeigu eisite ne vienas visada atkreipkite dėmesį į tai kas eis su Jumis kartu ir aliejus rinkitės atsakingai. Labai svarbu nepamiršti, kad eteriniai aliejai labiausiai jautrūs karščiui ir dėl to tampa toksiški, todėl jokiu būdu negalima jų lašinti tiesiai ant įkaitusių akmenų arba piltį į vandenį, kuris po to yra pilamas ant tų pačių įkaitusių akmenų.

Taigi, kyla klausimas kaip galime teisingai ir nepakenkdami sau bei kitiems eterinius aliejus panaudoti pirtyje:

Vienas būdas yra specialūs akmeniniai indai į kuriuos pilasi vanduo ir lašinasi grynas eterinis aliejus. Jį galima pastatyti ant aukščiausio gulto arba tų pačių įkaitusių akmenų, kad indas palaipsniui sušiltų ir pradėtų garinti eterinį aliejų.

Taip pat galima užlašinti kelis lašus eterinio aliejaus ant vantos ir kelis kart pavėduoti orą. Taip kvapas pasklis po pirtį. Arba tiesiog užlašinti keletą eterinio aliejaus lašų ant pirties grindų.

Dar galima naudoti indus su druska. Tai labai efektyvus būdas, nes druska ilgai išlaiko eterinio aliejaus kvapą. Kad kvapas greičiau pasklistų po pirtį, druską reikia laikas nuo laiko papilstyti iš vieno indo į kitą. Taip druska greičiau sušyla ir paskleidžia eterinio aliejau kvapą. O baigiantis pirčiai į tą patį indą su druska įpilkite šiek tiek vandens ir pasidarykite kūno šveitimą. Ir kvapas malonus ir odai gerai.

O jeigu norite ne tik pasimėgauti pirties teikiamais malonumai, bet ir tuo pačiu palepinti odą tam puikiai tiks medus su eteriniais aliejais. Į indą su medumi įlašinkite kelis lašus eterinio aliejaus (levandos, pelargonijų, ramunėlių, nerolio, frankinčenso, kvapiojo kanario arba japoninio laurenio) ir išmaišykite. Jeigu norite atverti poras, sužadinti prakaitavimą ir išvalyti odą, tuomet medų su eteriniais aliejais naudokite pirties pradžioje. O jeigu norite pamaitinti ir sustangrinti savo odą, tuomet šį mišinį naudokite pirties pabaigoje.

Nepamirškite, kad gryno eterinio aliejaus tepti ant odos negalima niekada, tai labai koncentruota medžiaga kuri gali lengvai sudirginti odą, taip pat saugokite akis ir žinoma saugokite nuo vaikų. Geriausia eterinius aliejus laikyti sausoje, vėsioje ir tamsioje vietoje, bei žinoma sandariai uždarytus.

Buvom sulaukę klausimo dėl garinių pirčių ar juose galima naudoti eterinius aliejus, atsakymas – TAIP, garinėse pirtyse taip pat galima skleisti eterinių aliejų kvapą. Bet vėl pasikartosime, svarbu, kaip viską gyvenime, taip ir eterinius aliejus naudoti saikingai, nes daugiau nereiškia geriau.

Žemiau išvardinti eteriniai aliejai ir aprašytas jų poveikis. Būtinai atkreipkite dėmesį į įspėjimus:

 

Vaikams iki 3 – 4 metų nerekomenduojama: eukaliptas, rozmarinas, pipirmėtė.

Sergantiems epilepsija nerekomenduojama: levandinai, rozmarinas, cinamonas, pankolis, isopai.

Turintiems aukštą kraujo spaudimą nerekomenduojama: rozmarinas.

Turint žemą kraujo spaudimą nerekomenduojama: mairūnas.

Nėštumo metu nerekomenduojama: tikroji levanda iki 6 nėštumo mėnesio, kvapioji citrinžolė, levandinai. O griežtai  negalima: pelargonijos, cinamono, rozmarinų, mairūnų, kvapiųjų šalavijų, pankolių, miros, pipirmėčių, čiobrelių, jazminaičių, rožių, muskatų, isopų, beržų, kedrų, kiparisų, kadagių.

 

Meditacijai: frankincensas, kvapusis kanaris (elemi).

Koncentracijai ir dėmesiui: citrina, tikroji citrinžolė, rozmarinas, pipirmėtė.

Stimuliuojantys: rozmarinas, penkiagyslė mirtenė (niaouli), kvapusis kanaris (elemi), pušis, bazilikas, juodieji pipirai, eukaliptas, pipirmėtė.

Tonizuojantys: tikrųjų levandų, citrinų, miros, čiobrelių, juodųjų pipirų, rozmarinų, mairūnų, gvazdikėlių, pelargonijų.

Raminantys ir atpalaiduojantys: apelsinas, tikroji levanda, kvapusis kanaris, mairūnas, pelargonija, tikroji citrinžolė, cinamonas, kvapioji kananga (ylang ylang), bergamotė, ramunėlės, kvapieji šalavijai, frankincensas, jazminai, melisa, nerolis, pačiulis, rožė, santalas, verbena, vetiverija, kiparisas, kedras, isopai, levandinai.

Keliantys nuotaiką: japoninis laurenis, apelsinas, kvapioji citrinžolė, pušis, tikroji citrinžolė, citrina, bergamotė, greipfrutas.

Antidepresantai: nerolis, tikroji levanda, apelsinas, japoninis, laurenis, pelargonija, citrina, bergamotė, bazilikas, ramunėlės, kvapieji šalavijai, jazminaičiai, melisa, pačiulis, rožė, santalas, kvapioji kananga, greipfrutas, mandarinas.

Ligų sezono metu: arbatmedis, japoninis laurenis, mairūnas, penkiagyslė mirtenė, eukaliptas, gvazdikėlis, tikroji levanda, rozmarinas, pušis, citrina.

Emocijoms nuraminti: kvapioji kananga, ramunėlės, kvapieji šalavijai, tikrosios levandos, mairūnas, melisa, nerolis, pipirmėtė, rozmarinas.

 

Mūsų siūlomi ekologiški eteriniai aliejai (spauskite nuorodas žemiau):

https://www.odrop.lt/produktas/arbatmedzio-eterinis-aliejus/

https://www.odrop.lt/produktas/japoninis-laurenis/

https://www.odrop.lt/produktas/elemi/

https://www.odrop.lt/produktas/pajurine-pusis/

https://www.odrop.lt/produktas/niaouli/

https://www.odrop.lt/produktas/rozine-pelargonija/

https://www.odrop.lt/produktas/eukaliptu-eterinis-aliejus/

https://www.odrop.lt/produktas/levanda/

https://www.odrop.lt/produktas/pipirmete-peppermint/

Rašyti komentarą

logo