Odrop

Aromoterapija ir masažas

Masažas yra viena iš svarbiausių gydymo formų, kurią tūkstančius metų naudojo daugybė skirtingų kultūrų. Lytėjimo poreikis pats savaime yra vienas iš esminių žmogaus instinktų. Be fizinio kontakto bendra žmogaus sveikata kenčia ir pradeda silpti. Naujausi tyrimai parodė, kad lytėjimo kontakto stoka yra susijusi su imunine depresija ir poveikiu imuninei stimuliacijai.

Įprastas masažas ne tik pagerina kraujotaką ir atpalaiduoja raumenis, bet ir turi psichologinę naudą, todėl masažuojamas žmogus jaučia saugumo, ramybės ir komforto jausmą. Tačiau, kai bendra masažo nauda yra derinama su eteriniais aliejais, kurie masažo metu prasiskverbia į odą, masažas įgauna dar didesnį poveikį ir naudą.

Masažui eteriniai aliejai maišomi su baziniu aliejumi, pavyzdžiui, kviečių gemalų, saulėgrąžų, migdolų arba vynuogių aliejumi, kurie gali būti praturtinti vitamino E aliejumi.

Eterinio aliejaus kiekis mišinyje paprastai turi būti nuo 1% iki 3% priklausomai nuo sutrikimo tipo. Paprastai fiziniai negalavimai, tokie kaip reumatizmas ar nevirškinimas, reikalauja stipresnės eterinių aliejų koncentracijos nei emociniai ar nerviniai negalavimai. Apytikriai 20 lašų eterinio aliejaus yra lygus vienam mililitrui, todėl mišinio gamybai galima naudoti šias proporcijas:

Eterinis aliejus Bazinis aliejus
20-60 lašai 100ml
7-25 lašai 25ml
3-5 lašai 1 arbatinis šaukštelis

Bendram savijautos gerinimui yra labai naudinga savarankiški masažai tam tikrose kūno vietose, ypatingai rekomenduojama atkreipti dėmesį į kojas ir rankas, kadangi šios kūno vietos turi labai daug aktyvių taškų. Taip pat naudinga masažuoti ir įtrinti tam tikras kūno dalis kurios sukelia diskomfortą; pavyzdžiui norint palengvinti virškinimą galima naudoti pipirmėčių eterinį aliejų (praskiedus) masažuojant skrandį sukamaisiais judesiais pagal laikrodžio rodyklę, mairūnų eterinis aliejus gali padėti atpalaiduoti įsitempusius kaklo ir pečių raumenis.

Yra įrodyta jog Eterinių aliejų ir masažo sinergija, dėl galingos prisilietimo ir kvapų sąveikos, yra labai veiksminga lengvinant su stresu susijusius negalavimus.

Masažo metu tam tikras eterinių aliejų kiekis yra absorbuojamas per odą ir į kraujotaką, kuris teigiamai veikia nervų sistemą, o kitas kūno dalis tiesiogiai tonizuoja, ramina ir stimuliuoja.

Yra daug eterinių aliejų, kurie puikiai tinka streso mažinimui tiek fiziniu, tiek psichologiniu lygmeniu. Levandų eterinis aliejus tikriausiai yra pats naudingiausias šiame kontekste, dėl savo universalumo ir savybių kurios reguliuoja nervų funkcijas. Kiti aliejai, kurie yra ypač vertingi streso palengvinimui, yra ramunėlių, rožių, jazminų, nerolio, bergamočių, pelargonijų, bosvelijų (frankincenso) ir ylang ylang.

Mūsų parduotuvėje galite įsigyti ekologiškų, jau paruoštų, masažinių ir vonios aliejų ir bazinio aliejaus, paspaudę šią nuorodą:

https://www.odrop.lt/produkto-kategorija/masaziniai/?v=c562607189d7

Rašyti komentarą

logo