Odrop

Kompresai

Vienas iš efektyviausių eterinių aliejų panaudojimo būdų yra kompresai. Tai puiki priemonė mažinti, bei malšinti skausmui, patinimams ir uždegimams. Yra dviejų tipų kompresai: karšti ir šalti. Karštieji naudojami gydant lėtinio pobūdžio skausmus, o šaltieji, labiau ūmiems skausmams arba kaip skubi pirmoji pagalba susižalojus.

Kaip pagaminti karštus kompresus. Į indą įpilkite labai karšto vandens ir įlašinkite 3 – 4 lašus eterinio aliejaus. Tuomet susiraskite mažą rankšluostuką ar kokią kitą gerai vandenį sugeriančią marlę, sulankstykite ir pamerkite į vandenį, taip, kad kuo daugiau eterinio aliejaus pakliūtų ant marlės. Vandens perteklių nugręžkite ir dėkite ant skaudamos vietos. O, kad šiluma išsilaikytų kuo ilgiau, tą vietą dar uždenkite plėvele ir apvynioti tvarsčiu ar rankšluosčiu. Atvėsus iki kūno temperatūros, kompresą reikia pakeisti.

Šalto kompreso gamyba tokia pati, tik naudokite labai šaltą vandenį, kurį dar papildomai galite šaldyti naudojant ledo kubelius. Kai kompresas sušyla iki kūno temperatūros, vėl atvėsinkite jį.

Karšti kompresai gali padėti malšinant nugaros skausmus, reumatinį ir artritinį skausmą, menstruacinius skausmus, pūlinius, ausų ir dantų skausmus.

Šalti kompresai labiau tinka malšinti galvos skausmą, mažina karštį ir patinimą. Bet svarbu žinoti, kad šaltų kompresų negalima daryti vaikams ir vyresnio amžiaus žmonėms, nes jų kūno šilumos reguliavimo mechanizmai nėra pakankamai veiksmingi ir dėl to kūnas gali staiga labai atvėsti.

Patempimų ir kitais atvejais, kai negalima daryti masažo vienas veiksmingiausių būdų yra karštų ir šaltų kompresų kaitaliojimas. Visada pradėkite karštais kompresais ir užbaikite šaltais.

Nėštumo metu negalima naudoti šių eterinių aliejų: mairūnų, pipirmėčių, miros, baziliko, kipariso, kvapiųjų šalavijų, citrinos, pankolių, jazminaičių, rozmarinų, nerekomenduojama pirmus 3 nėštumo mėn. pelargonijų, ramunėlių ir rožių eterinių aliejų.

Sergantiems epilepsija negalima naudoti šių eterinių aliejų: pankolių, isopų, rozmarinų, levandinai.

Esant žemam kraujo spaudimui negalima naudoti: mairūnų.

Vaikams iki 4 metų negalima naudoti: rozmarinų, pipirmėtės, eukaliptų

Visada prieš pradėdami naudoti bet kokį eterinį aliejų, perskaitykite įspėjimus ant buteliukų ir atlikite odos jautrumo testą.

Toliau surašysiu kokie eteriniai aliejai tinka malšinti skausmus.

Menstruaciniams skausmams tinka (karšti kompresai): levanda, bergamotė, nerolis, jeigu Jūsų menstruacijų tėkmė normali ar per gausi negalima: mairūnų, pipirmėčių, miros, ramunėlių, bazilikų, kvapiųjų šalavijų, pankolių, isopų ir rozmarinų eterinių aliejų. Jeigu menstruacijos labai gausios tinka: kiparisų, pelargonijų arba rožių eteriniai aliejai.

Patempimams (šalti kompresai): levanda, ramunėlės.

Skaudantys raumenys po fizinio krūvio (karšti kompresai): skausmui mažinti tinka ramunėlės, levanda, mairūnų, levandinai, rozmarinų. Atpalaiduoja: kvapieji šalavijai, jazminaičiai.

Galvos skausmas (šalti kompresai dedami ant kaktos, smilkinių arba sprando): levandų, pipirmėčių, dėl įtampos praskaidrinantis galvą: rozmarinas.

Mėšlungio skausmas (karšti kompresai): bergamočių, ramunėlių, levandų, mairūnų, rozmarinų.

Artritinis skausmas (karšti kompresai): ramunėlių, levandų, citrinų, rozmarinų, benzoinių stirakų, mairūnų. Svarbu po kompresų labai gerai išjudinti sustingusius sąnarius, kad dėl karščio neišsivystytų sąstovis ir nepablogėtų savijauta.

Ausų skausmas (karšti kompresai): ramunėlės, levandos. Labai tinka šių aliejų mišinys. Galima papildomai su juo masažuoti visą sritį aplink ausį.

Dantų skausmas (karšti kompresai): ramunėlės (uždėkite ant skruosto) arba užlašinkite 1 laša gvazdikėlių eterinio aliejaus ir uždėkite ant skaudančio danties. Iki kol sulauksite vizito pas stomatologą.

Karščiuojant (vėsus kompresas): bergamočių, eukaliptų, ramunėlių, levandų, arbatmedžių, nėštumo metu negalima: pipirmėčių, rozmarinų, bazilikų. Atkreipkite dėmesį, kad ne šaltas kompresas, o vėsus. Ir kompresus darykite mažesnės koncentracijos, tai yra 2 lašai eterinio aliejaus į vėsaus vandens dubenį.

Nugaros skausmas dėl raumenų nuovargio, įtampos (karšti kompresai): levandų, mairūnų, rozmarinų.

Sausgyslių patempimai (šaltas kompresas): vaistinės ramunėlės.

Pūliniai (karšti kompresai): ramunėlių, levandų, arbatmedžių.

Ir nepamirškite, jei skausmas nepraeina ir Jums darosi neramu, visada kreipkitės į savo gydytoją.

Ekologiški, gryni eteriniai aliejai iš ODROP:

Arbatmedis (Tea Tree)

Kvapieji mairūnai (Marjoram)

Rožinė pelargonija (Rose Geranium)

Levandinai (Lavandin Grosso)

Citrina (Lemon)

Aukštikalnių levanda (Lavandula angustifolia)

Kvapusis rozmarinas (Rosemary)

Pipirmėtė (Peppermint)

Spindulinis eukaliptas (Eucalyptus radiata)

Rašyti komentarą

logo
Analytics by Conversios